Zestaw kolędowy- oznaką zakorzenienia w tradycji chrześcijańskiej

Przedmioty sakralne przynajmniej niektóre są obdarzone wyjątkową energią i dobrymi fluidami. Twierdzi się nawet, że przy splocie zdarzeń mogą również uzdrawiać.

Czy zestaw kolędowy ma jakąś szczególną moc?

Raczej nie, bo on ani nie uzdrawia, ani nie emanuje żadnym światłem czy blaskiem. Nie jest też przedmiotem kultu. Przypomina raczej, że niedawno było Boże Narodzenie i wizyta duszpasterska. Owszem, kolęda ma swój czar i wdzięk, ale wyłącznie dlatego, iż odbywa się raz w roku. Jest więc czymś unikalnym, co nie zdarza się każdego dnia. Te świece, krzyż i woda święcona i krzyż to otoczka, która podsyca nasze uczucia religijne, stąd taka silna emocjonalna reakcja.

Powody popularności zestawu kolędowego?

Zestaw kolędowy https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html jest tak popularny w kręgach chrześcijańskich głównie dlatego, że katolicy są zagorzałymi tradycjonalistami i niechętnie zmieniają przyzwyczajenia. Ma to też swoje dobre strony, bo na przykład pozycja księdza jako sługi Bożego nie jest w żaden sposób negowana i wyśmiewana.

A poza tym sam zestaw kolędowy kojarzy im się z dzieciństwem, czyli najszczęśliwszym okresem w życiu człowieka. Zestaw kolędowy to też synonim mistyczności, tajemnicy i cierpienia. A chrześcijanie uważają przecież, że są narodem naznaczonym przez Boga. Zestaw kolędowy i otwartość na osobę księdza tylko potwierdza, że kolęda ma sens, bo ludzie mimo dobrobytu cierpią z powodu niezrozumienia i samotności.