Zastosowanie srebrnych obrazków

Przywykliśmy do tego, że obrazki święte tworzone są przede wszystkim w formie kolorowych grafik, zarówno na odpowiednim płótnie, jak również na innych materiałach. Bardzo często obrazki robi się dziś komputerowo, dlatego też ich cena znacznie spada i są bardziej dostępne w sklepach z dewocjonaliami. Nie każdy jednak chce mieć w swoim domu klasyczny obrazek jakich wiele…

Niektórym wierzącym zależy również na tym, aby ozdoby związane z ich wiarą były podyktowane estetyką oraz wyjątkowością. Z tego powodu wiele osób decyduje się na srebroryty albo po prostu obrazki wykonywane z innych materiałów. Najcenniejsze są te, które są wykonywane ręcznie. W jakim przypadku jednak będą dobrym wyborem oraz w jakich okolicznościach warto je podarować czy nabyć?

Pamiątka chrztu

Wśród obrazków możemy wybrać te robione na życzenie. W takim wypadku obrazki srebrne świetnie sprawdzą się jako pamiątka chrztu, a możemy je dodatkowo zamówić z wizerunkiem świętego – imiennika danego dziecka.

church-window-1016443_1280

Gustowne i niewielkie

Niewielkie obrazki utrzymane w srebrnej formie będą doskonałe jako pamiątka z miejsca kultu. Bardzo często są bardziej subtelne do dużego obrazu, dlatego łatwiej jest dla nich znaleźć miejsce. Mogą być też dobrym pomysłem na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *