Zastosowanie srebrnych obrazków

Przywykliśmy do tego, że obrazki święte tworzone są przede wszystkim w formie kolorowych grafik, zarówno na odpowiednim płótnie, jak również na innych materiałach. Bardzo często obrazki robi się dziś komputerowo, dlatego też ich cena znacznie spada i są bardziej dostępne w sklepach z dewocjonaliami. Nie każdy jednak chce mieć w swoim domu klasyczny obrazek jakich wiele…

Niektórym wierzącym zależy również na tym, aby ozdoby związane z ich wiarą były podyktowane estetyką oraz wyjątkowością. Z tego powodu wiele osób decyduje się na srebroryty albo po prostu obrazki wykonywane z innych materiałów. Najcenniejsze są te, które są wykonywane ręcznie. W jakim przypadku jednak będą dobrym wyborem oraz w jakich okolicznościach warto je podarować czy nabyć?

Pamiątka chrztu

Wśród obrazków możemy wybrać te robione na życzenie. W takim wypadku obrazki srebrne świetnie sprawdzą się jako pamiątka chrztu, a możemy je dodatkowo zamówić z wizerunkiem świętego – imiennika danego dziecka.

church-window-1016443_1280

Gustowne i niewielkie

Niewielkie obrazki utrzymane w srebrnej formie będą doskonałe jako pamiątka z miejsca kultu. Bardzo często są bardziej subtelne do dużego obrazu, dlatego łatwiej jest dla nich znaleźć miejsce. Mogą być też dobrym pomysłem na prezent.

Dodaj komentarz