W stylu średniowiecznej ikony

Krzyże, rozumiane jako dewocjonalia, są nieodłącznym elementem towarzyszącym osobom wierzącym. Warto, żeby wybierać je mądrze i wiedzieć, skąd pochodzą.

Bez wątpienia krzyż franciszkański powinien pojawić się w domu każdej osoby wierzącej, ponieważ – poza oczywistymi walorami estetycznymi – jest ikoną przedstawiającą niezwykle ważnego dla wszystkich chrześcijan świętego Franciszka z Asyżu. Zwykle na takim krzyżu przedstawiona jest postać Jezusa i postaci świadków.

Piękne wykonanie

Krzyż franciszkański

W sprzedaży dostępne są różne krzyże franciszkańskie, ale warto przyjrzeć się, z czego zostały wykonane. Ważny jest materiał, na których znalazł się malunek – najlepiej jeśli jest to kilkumilimetrowe drewno, które będzie gwarantem odpowiedniej jakości. Bez kłopotu znaleźć można piękne reprodukcje w stylu średniowiecznych ikon.

Wartość symboliczna

Oczywistym jest, że kupowane przez nas krzyże czy inne dewocjonalia powinny być starannie wykonane i trwałe, jednak nie możemy zapominać o tym, że przede wszystkim mają one wartość symboliczną, są istotne dla wszystkich osób wierzących. Podczas wyboru warto więc sprawdzić, kto jest patronem i co symbolizuje.

Dodaj komentarz