Rodzaje i zastosowanie pulpitów pod mszał

Podczas wygłaszania kazań czy czytania Pisma Świętego istotna jest wygoda, zwłaszcza gdy całość odbywa się na ważnym wydarzeniu. Z tego powodu w żadnych z kościołów nie powinno zabraknąć odpowiednich podpórek pod mszał czy księgi liturgiczne. Co więcej, nie dotyczy to tylko kościołów.

Specjalne pulpity pod mszał są istotną sprawą w przypadku praktycznie każdego miejsca kultu, w którym co jakiś czas odbywają się msze i nabożeństwa. Przydadzą się one również w atrakcyjnych, przenośnych formach podczas rozmaitych wydarzeń religijnych, np. zjazdów, kolonii czy po prostu zaplanowanych, corocznych pielgrzymek.

Misternie zdobione

Pulpit pod mszał
Pulpit pod mszał – Zdjęcie: www.meritohurt.pl

Te najbardziej zdobione pulpity świetnie sprawdzą się do kościołów o podobnym wykończeniu. Mogą być stosowane zarówno w klasycznych kościołach zabytkowych, zwłaszcza z okresu baroku, gdzie świetnie będą pasować pięknie i drobiazgowo wykończone, złocone pulpity, jak również w kaplicach, w których msze odbywają się tylko przy dużych okolicznościach. Alternatywą mogą być prostsze pulpity z drewna czy innego, pasującego do wnętrza materiału.

Przenośne i wygodne

Z drugiej strony plasują się nam pulpity w zupełnie innym stylu. Te będą lekkie, przenośne i wygodne do noszenia podczas pielgrzymek czy innych wydarzeń, w których brak nadmiernego bagażu jest sprawą kluczową. Można tutaj znaleźć pulpity wykonane z pleksi, ze specjalnymi zdobieniami zgodnymi z religią, czy po prostu klasyczne składane pulpity drewniane, idealne również pod nuty dla zespołu grającego podczas nabożeństwa.

Dodaj komentarz