Rodzaje i zastosowanie pulpitów pod mszał

Podczas wygłaszania kazań czy czytania Pisma Świętego istotna jest wygoda, zwłaszcza gdy całość odbywa się na ważnym wydarzeniu. Z tego powodu w żadnych z kościołów nie powinno zabraknąć odpowiednich podpórek pod mszał czy księgi liturgiczne. Co więcej, nie dotyczy to tylko kościołów.

Specjalne pulpity pod mszał są istotną sprawą w przypadku praktycznie każdego miejsca kultu, w którym co jakiś czas odbywają się msze i nabożeństwa. Przydadzą się one również w atrakcyjnych, przenośnych formach podczas rozmaitych wydarzeń religijnych, np. zjazdów, kolonii czy po prostu zaplanowanych, corocznych pielgrzymek.

Misternie zdobione

Pulpit pod mszał
Pulpit pod mszał – Zdjęcie: www.meritohurt.pl

Te najbardziej zdobione pulpity świetnie sprawdzą się do kościołów o podobnym wykończeniu. Mogą być stosowane zarówno w klasycznych kościołach zabytkowych, zwłaszcza z okresu baroku, gdzie świetnie będą pasować pięknie i drobiazgowo wykończone, złocone pulpity, jak również w kaplicach, w których msze odbywają się tylko przy dużych okolicznościach. Alternatywą mogą być prostsze pulpity z drewna czy innego, pasującego do wnętrza materiału.

Przenośne i wygodne

Z drugiej strony plasują się nam pulpity w zupełnie innym stylu. Te będą lekkie, przenośne i wygodne do noszenia podczas pielgrzymek czy innych wydarzeń, w których brak nadmiernego bagażu jest sprawą kluczową. Można tutaj znaleźć pulpity wykonane z pleksi, ze specjalnymi zdobieniami zgodnymi z religią, czy po prostu klasyczne składane pulpity drewniane, idealne również pod nuty dla zespołu grającego podczas nabożeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *