Praktyka chrześcijańska w codziennym życiu

Aktualnie wiele osób jest niezwykle zapracowanych i w ich codziennym życiu brakuje czasu na relaks, w tym również na modlitwę. W związku z tym pojawił się termin „chrześcijanin wierzący, ale niepraktykujący”, opisujący osoby, które pomimo wiary w Boga rezygnują z modlitwy. Często wynika to z wyznawanych wartości, niektóre osoby jednak rezygnują z praktyki chrześcijańskiej przez brak czasu. Dla tych osób stworzone zostały różańce w formie bransoletki, które cieszą się dużą popularnością.

Różaniec bransoletka – profanacja czy użyteczny gadżet?

Niektórzy twierdzą, że różańce bransoletki są niczym innym, jak profanacją wiary chrześcijańskiej. Różaniec bransoletka – (na załączonym zdjęciu) powinien być bowiem traktowany jako ważny symbol kultu, a nie element biżuterii. Warto jednak wiedzieć, że głównym zadaniem takiej bransoletki nie jest pełnienie funkcji ozdobnej, ale przede wszystkim ułatwienie modlitwy w codziennym życiu. Nie każdy bowiem chce i potrafi odmawiać różaniec na palcach, a bransoletka nie tylko ułatwia tę modlitwę, ale również o niej przypomina.

Rodzaje różańców w formie bransoletek

W większości przypadków tego typu różańce są wykonane w sposób skromny i oszczędny, tak aby mogły je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najpopularniejsze są bransoletki zawierające wyłącznie jeden dziesiątek różańca, jednak spotkać się można również z takimi, które są różańcami o pełnej długości. I choć nie są one uznawane za ozdobny element garderoby, wciąż można spotkać się różańcami w formie bransoletek w różnych kolorach i modelach, pozwalając na dobranie ich do indywidualnej estetyki. Przede wszystkim jednak powinny być one funkcjonalne.

Dodaj komentarz