niezbędny kościelny klęcznik

Postawa na modlitwie

Postawa klęcząca jest bliska katolikom. W końcu najlepiej oddawać cześć Bogu na kolanach, w postawie uległości i zależności. Najlepiej wychwalać Pana Boga właśnie na kolanach, w tej pozycji dziękować Mu, przepraszać za wyrządzone zło i błagać o łaski.

Modlitwa czyni cuda

Osoby wierzące pewnie nieraz się przekonały, że modlitwa może zdziałać cuda. Nawet jeżeli Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, to głęboko wierzymy, że nasze życie jest w dobrych, Bożych rękach. Klęcząc przed Panem wyznajemy Mu nasze grzechy i błagamy o łaskę. Jest wiele modlitw, ale każda z nich, o ile jest wypowiadana głęboko z serca, trafia do Pana i dzięki temu jesteśmy w jego opiece.

Postawa na modlitwie

Modlić można się w różnych postawach. Na klęczniku chyba najbardziej możemy poczuć się dziećmi Bożymi, całkowicie zawierzając Panu swoje życie. Można tez modlić się stojąc, a nawet siedząc czy leżąc – w końcu osoby chore również zmawiają modlitwy, a nieraz nie mają innej możliwości niż właśnie siedzieć czy leżeć. Ważne, aby w miarę możliwości oddawać Bogu cześć na modlitwie, tak jak potrafimy. Bóg zna przecież nasze serce najlepiej, zna nasze myśli i każde zdanie, zanim jeszcze je wypowiemy.

Klęcznik – https://www.meritohurt.pl/kleczniki.html bez wątpienia jest przydatny zarówno w kościele, jak i do użytku domowego. Możemy stworzyć w swoim domu specjalny pokój, w którym będziemy się modlić i oddawać Bogu cześć. Wiele osób starszych posiada właśnie takie pomieszczenie w swoim domu, ale przecież nie jest powiedziane, że wyłącznie osoby starsze mogą mieć taki przywilej. Taki kącik może stworzyć sobie każdy, bez wyjątku.

Dodaj komentarz