rynek dewocjonaliów jest bardzo duży

Popularne dewocjonalia

Zgodnie z definicją zawartą w Słowniku Języka Polskiego PWN dewocjonalia to: „drobne przedmioty kultu religijnego (np. medaliki, różańce, obrazki) znajdujące się w handlu”. Zazwyczaj sprzedawane są w miejscach kultu religijnego, ale także w sklepach z tego typu artykułami.

Do dewocjonaliów należą:

  • Medaliki – jest płaskim krążkiem, zazwyczaj wykonanym z metalu szlachetnego. Przedstawia on wizerunek Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej lub innych świętych. Zazwyczaj noszony jest na szyi przymocowany do łańcuszka.
  • Różance – są to połączone ze sobą paciorki wykonane z drewna, z tworzywa sztucznego, cennego kruszcu lub innego dowolnego materiału. Mogą być nawleczone na sznurek ze złączonymi końcami. Różaniec nazywany jest także koronkę i służy do odliczania odmawianych modlitw. Oprócz tradycyjnego różańca zawierającego pięć dziesiątek, są także różańce z jedną dziesiątką, a także występujące w formie bransoletek i pierścieni.
  • Obrazki i obrazy – są to najprościej tłumacząc wizerunki Maryi, Jezusa i innych świętych przedstawione w formie graficznej. Mogą być one zaprezentowane na płótnie w formie obrazu ściennego, albo w formie małego obrazka wydrukowanego techniką cyfrową.

Do dewocjonaliów można zaliczyć także inne gadżety, które przedstawiają wizerunki świętych. Wszystko zależy od interpretacji.

Gdzie kupić dewocjonalia?

Dewocjonalia dostępne są praktycznie wszędzie. Można je zakupić w sklepach, ale także przez internet. Coraz więcej ludzi wybiera takie rozwiązanie, ponieważ zakupy przez internet odbywają się szybciej, a wybór jest zdecydowanie większy niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto sklepy stacjonarne z takimi artykułami nie są aż tak powszechnie dostępne jak sklepy odzieżowe lub spożywcze. Łatwiej jest zrealizować zakup online, niż gonić po całym mieście w poszukiwaniu sklepu z różańcami.

Dodaj komentarz