krzyż św benedykta

Krzyż św. Benedykta – dlaczego sakramentalia są tak ważne dla wierzących?

Wiele osób nosi cudowne medaliki, niektórzy nawet się z nimi nie rozstają, traktując jak cudowne talizmany. Prawda jest taka, że medalion jest jedynie symbolem wiary, który noszony z pobożnością, jest znakiem zawierzenia wszystkich swoich spraw Bogu. Moc sprawczą ma jedynie w połączeniu z modlitwą, a samo jego noszenie nie ochroni od zła i pokus, o czym często wiele osób zapomina. Podobnie jest z krzyżem św. Benedykta, który może stanowić pośrednictwo w szczególnej łączności z Bogiem, ale jedynie poprzez modlitwę.

Krzyż św Benedykta – czym różni się od tradycyjnego Krzyża?

Krzyż św Benedykta w sklepie Merito Hurt posiada przytwierdzony do niego medalion św. Benedykta, który znajduje się nad wizerunkiem Chrystusa. Znajdujące się na nim litery to skróty łacińskich sentencji świadczących o zawierzeniu się Bogu i wyrzeczeniu się zła i szatana. Znajdziemy na nim takie zdanie: „Światłem niech będzie mi Krzyż Święty, a nigdy wodzem smok przeklęty”. Równie popularny jak krzyż św Benedykta jest sam medalion, który chętnie noszony jest przez wielu wierzących. Umieszczony jest także przy wejściu do zakonu sióstr Benedyktynek. Nie ma tam wstępu nikt opętany przez złego ducha, gdyż nie jest w stanie przejść przez bramę, taką moc ma przesłanie znajdujące się na medalionie w połączeniu z Krzyżem. Trzeba jednak przestrzegać przed jego zuchwałym noszeniem, bowiem medalion to jedno, a ludzka wola i postępowanie to drugie. Oczywiście medalion może być wsparciem, jeśli odmawiamy zakładając go modlitwę i zawierzamy swój dzień Bogu.

Niewątpliwie szczególna moc sakramentaliów związana jest z ich pobożnym noszeniem. W końcu nie są biżuterią czy talizmanem, a znakiem wiary. Stąd są one dobrym pomysłem na prezent. Warto wybrać jednak te tradycyjne do zawieszenia na ścianie bądź medaliki bez zbędnych zdobień. W końcu wiarę trzeba nosić przede wszystkim w sercu.

Dodaj komentarz