obraz jezusa miłosiernego wiszący w Kościele

Jezus Miłosierny z krakowskich Łagiewnik

Każda osoba, która ma jakikolwiek związek z kościołem katolickim, z pewnością doskonale kojarzy obraz Jezusa Miłosiernegosprawdź katalog Merito Hurt. Jest to jeden z najpopularniejszych w naszym kraju wizerunków przedstawiających syna bożego. Skąd się wziął i dlaczego zyskał taką popularność?

Siostra Faustyna Kowalska

Cała historia owego obrazu przedstawiającego Syna Bożego została zapoczątkowana przez pewną polską zakonnicę – siostrę Faustynę Kowalską. Na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku przebywała ona w klasztorze w Płocku i to właśnie na jego terenie miała mieć wizje w których ukazał jej się Jezus Chrystus. Miał on wówczas nakazać namalowanie tego obrazu i otoczenie go szczególnym kultem. Każdy, kto dostosuje się do tej instrukcji, może liczyć na oczyszczenie duszy z grzechów, lekką śmierć i przyjęcie do królestwa bożego.

Różne wersje obrazu

Najpopularniejsza jest kopia obrazu znajdująca się obecnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Została ona namalowana w 1944 roku. Jednak po raz pierwszy wizerunek Jezusa Miłosiernego został uwieczniony już dziesięć lat wcześniej. Ta pierwotna kopia jednak nie doczekała się aż takiego rozgłosu.

Kult Bożego Miłosierdzia

Obraz ten został od samego początku otoczony szczególnym kultem, a sanktuarium odwiedzało coraz więcej pielgrzymów, co ma zresztą miejsce do dnia dzisiejszego. Niezależnie od tego czy wypada święto kościelne czy jest to dzień powszedni – zawsze w Łagiewnikach jest pełno pielgrzymów. Obraz ten z czasem stał się sławny na całym świecie. Można spotkać go w wielu kościołach. Co ciekawe, także spora grupa prywatnych osób ma u siebie w domu ten wizerunek Jezusa. Modlitwa przed nim ponoć pozwala na wyproszenie wielu łask. Obrazki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego można kupić w każdym sklepie sprzedającym dewocjonalia.

Dodaj komentarz