Dewocjonalia dla każdego

Dewocjonalia to małe pamiątki, które mogą służyć do kultu religijnego. Kupuje się je w specjalnych sklepach. Dewocjonalia nie są poświęcone, dlatego po zakupie należy zanieść je do kościoła. Tego rodzaju przedmioty służą pogłębieniu wiary.

Dzięki nim możliwe jest odmawianie niektórych modlitw – tak jest w przypadku różańca. W sklepach z dewocjonaliami można znaleźć także różnego rodzaju obrazki. Mogą służyć np. jako prezent. Szczególnie przydają się podczas ważnych uroczystości religijnych. Jeśli w rodzinie organizowane są chrzciny lub komunie, wówczas obrazki tego typu będą stanowiły ukoronowanie święta. Staną się pamiątkami na całe życie.

Asortyment sklepu z dewocjonaliami pełen jest pięknych, kunsztownie wykonanych przedmiotów. Świeczniki, figury, szopki itd. są bardzo estetyczne i gustowne. Wszystko po to, by do przedmiotów produkowanych dla kultu religijnego podchodzić z nabożną czcią. Jeżeli dewocjonalia zostaną poświęcone, wówczas można używać ich do odmawiania modlitw. Wtedy także możliwe jest ustawienie ich w domu lub w innych pomieszczeniach, w których chcemy odczuwać boską obecność. Co ważne, dewocjonalia mogą przynieść pociechę i nadzieję w trudnych momentach. Gdy chcemy zwrócić się do Boga, wystarczy pomodlić się chwilę i skupić na obrazku, różańcu lub dostojnej figurze.

Dodaj komentarz