oryginalny święty obraz

CO najczęściej przedstawiają obrazy religijne?

Matka Boska czy Jezus Chrystus to postaci bardzo ważne dla osób wierzących. Nie dziwi więc fakt, że tak chętnie są przedstawiani na licznych obrazach. Obrazy religijne z wizerunkami świętych kościoła można spotkać niemal w każdej świątyni.

Najpopularniejsze obrazy religijne

Do najbardziej popularnych obrazów religijnych należy w pierwszej kolejności zaliczyć te, które przedstawiają Pana Jezusa oraz Maryję. Wizerunków tych powstało bardzo wiele na przestrzeni wieków, a co ciekawe niektóre z nich różnią się od siebie dosyć mocno. Sytuacja ta bierze się między innymi stąd, że w żadnych przekładach świętych pism nie zachowały się dokładne opisy wyglądu ani Matki Bożej ani Jezusa Chrystusa. Jednym z najpopularniejszych wizerunków Maryi jest obraz znajdujący się w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Z kolei najbardziej znana twarz Jezusa została przedstawiona na podstawie wizji Siostry Faustyny w obrazie Jezusa Miłosiernego. Inną kategorią obrazów religijnych są wizerunki świętych, męczenników oraz sceny biblijne.

Gdzie można kupić religijne obrazy?

święty obraz MaryiiObrazy o tematyce religijnej sprzedawane są przede wszystkim w sklepach zajmujących się sprzedażą dewocjonaliów. Obrazy tego typu dostępne są również na portalach aukcyjnych. Ceny obrazów są bardzo zróżnicowane i przede wszystkim zależą od ich rozmiaru i techniki wykonania. Im obraz jest większy, tym więcej za niego trzeba zapłacić.

Dodaj komentarz